Operacja to dla niej jedyna szansa

Już ponad 100 tysięcy złotych udało się zebrać na operację wszczepienia stymulatora mózgu dla 24-letniej Ani Wasilewskiej z Krosna, która cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Ania dziękuje za pomoc wszystkim ludziom dobrej woli, ale prosi o jeszcze. Koszt operacji bowiem to aż 140 tys. złotych.

Ania Wasilewska jest osobą niepełnosprawną, ale tylko fizycznie. Mimo choroby studiuje socjologię na Uniwersytecie Rzeszowskim. Jeździ na wózku, nie może sama wykonywać codziennych czynności. Wszczepienie stymulatora mózgu to jedyna szansa na to, by Ania mogła być samodzielna.

Reklama

- Z tą operacją wiąże naprawdę ogromną nadzieję. Ułatwi mi ona funkcjonowanie w każdej dziedzinie mojego życia oraz komunikowanie się z innymi, co w chwili obecnej jest dla mnie dużym utrudnieniem, ponieważ nie każdy rozumie to, co mówię - tłumaczy Ania.

Operację można przeprowadzić w każdej chwili. Przeszkodą jest jej ogromny koszt - 140 tys. złotych. Dla mamy Ani - osoby samotnie wychowującej czwórkę dzieci - to kwota niewyobrażalna. Z pomocą ludzi dobrego serca nie są to jednak pieniądze nie do zebrania.

Anią opiekowała się początkowo Fundacja Pomocy Dzieciom Gaja w Łodzi. Nie było jednak możliwe, by na konto fundacji wpływały dla Ani pieniądze z 1 % podatku. Stało się to jednak dzięki krośnieńskiej Fundacji Otwartych Serc im. Bogusławy Nikiel-Ostrowskiej. - Ta fundacja jest chyba pod szczęśliwą gwiazdą. Na operacje zgromadzona została już kwota ponad 94 tys. złotych, która cały czas rośnie - cieszy się Ania.

54 tys. z tej sumy podarowała Ani organizacja z Góry, która zbierała na kosztowną operację dla młodego człowieka cierpiącego na raka mózgu. Niestety chłopak zmarł, a jego rodzina postanowiła przekazać zebrane pieniądze dla Ani Wasilewskiej. Ponadto na koncie Fundacji Pomocy Dzieciom Gaja w Łodzi na Anię czeka 18 tys. złotych.

- Chciałabym bardzo serdecznie podziękować wszystkim ludziom wielkiego i dobrego serca, którzy podarowali 1% swego podatku albo przekazali dowolną kwotę na rzecz mojej operacji. Ogromnie wszystkim dziękuję! - mówi Ania Wasilewska. - Pragnę również ponownie wznowić mój apel o pomoc: do zebrania potrzebnej kwoty zostało mi już tak niewiele!

Wpłat można dokonywać na konto Fundacji Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej:

Bank Śląski oddział Krosno

Nr konta: 58 1050 1458 1000 0022 8442 0169

z dopiskiem "Dla Ani Wasilewskiej"

an

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy