​Rzeszów: Dwaj mężczyźni zapłacili banknotami z napisem "rekwizyt"

Dwaj młodzi mężczyźni w jednym z rzeszowskich klubów dyskotekowych zapłacili za alkohol fałszywymi banknotami z napisem "rekwizyt". Obaj zostali zatrzymani przez ochronę. Prokuratura postawiła im zarzut usiłowania oszustwa. Grozi im kara do 8 lat więzienia.

Jak poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie prok. Ewa Romankiewicz, do zdarzenia doszło w nocy z 1 na 2 lutego br. Pracownik lokalu, zliczając utarg, który klub osiągnął do północy, znalazł sześć banknotów o nominale 100 zł z nadrukiem "rekwizyt".

Reklama

"W czasie, gdy próbował ustalić w rozmowie z pracownikami baru, kto zapłacił fałszywymi banknotami, pracownicy ochrony zatrzymali 21-letniego mieszkańca powiatu przeworskiego, który usiłował w barze zapłacić za alkohol identycznym fałszywym banknotem" - mówiła Romankiewicz.

Za chwilę do baru podszedł kolejny mężczyzna, który również usiłował zapłacić za alkohol takim samym fałszywym banknotem. Jego także zatrzymała ochrona; tym razem był to 22-letni mieszkaniec powiatu tarnobrzeskiego.

Obaj mężczyźni zostali przekazani policji. Usłyszeli zarzuty usiłowania oszustwa. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

"Co prawda obaj przyznali się do popełnienia zarzuconych im czynów, ale treść złożonych przez nich wyjaśnień stoi w opozycji do tego oświadczenia" - poinformowała prok. Romankiewicz.

Dodała, że prokuratura będzie sprawdzała m.in. to, czy mężczyźni się znali.

Dochodzenie prowadzi Komenda Miejska Policji w Rzeszowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje