Silny wiatr na Podkarpaciu - są szkody

Ponad dwadzieścia interwencji spowodowanych silnym wiatrem zanotowali dziś od rana strażacy na Podkarpaciu - poinformował rzecznik prasowy podkarpackiej straży, Marcin Betleja.

- W ciągu kilku porannych godzin wiatr powalił głównie drzewa i konary na jezdnie dróg. Zostały także uszkodzone konstrukcje dachów, wywrócone garaże. Nie ma na szczęście rannych - powiedział Betleja.

Reklama

W Przeworsku wiatr zerwał cały dach z domu jednorodzinnego oraz uszkodził dwa kominy w tym budynku. Z kolei w Łańcucie wywrócił blaszany garaż. Szkody wystąpiły też m.in. w Przemyślu i Ustrzykach Dolnych.

Według Doroty Florczak z bieszczadzkiej grupy GOPR, rano na Połoninie Wetlińskiej wiatr wiał z prędkością 120 km/godz.

Szczegółowa prognoza pogody

Dziś zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami wystąpią przelotne opady deszczu, w rejonach podgórskich deszczu i deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu. Temperatura maksymalna od 3 st.C na północnym wschodzie kraju, do 6 st.C na południowym zachodzie i 8 st.C na południu.

Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich. W partiach szczytowych gór wiatr będzie wiał z prędkością do 80 km/h w Sudetach i 110 km/h w Tatrach.

Noc wietrzna i raczej chłodna

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami pojawią się przelotne opady deszczu ze śniegiem lub śniegu, a w górach śniegu. Temperatura minimalna od -2 st.C do 1 st.C, cieplej na wybrzeżu, do 2 st.C. W kotlinach górskich temperatura od -4 st.C do -1 st.C.

Wiatr przeważnie umiarkowany, porywisty, na północy kraju w porywach osiągnie do 55 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W partiach szczytowych Sudetów i Karpat wiatr będzie wiał z prędkością do 70 km/h.

We wtorek też może popadać

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami pojawią się przelotne opady deszczu ze śniegiem lub śniegu, a w górach śniegu. Temperatura maksymalna od 0 st.C na północnym wschodzie kraju, do 4 st.C na południowym zachodzie i południu.

Wiatr przeważnie umiarkowany, porywisty, na północy kraju w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W partiach szczytowych Sudetów i Karpat wiatr będzie wiać z prędkością do 70 km/h.

Prognoza pogody dla twojego miasta i regionu. Sprawdź!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje