Zabójstwo w Krośnie. Jest portret pamięciowy sprawcy

Wyznaczono 100 tysięcy zł nagrody za pomoc w ujęciu sprawcy zabójstwa w Krośnie (woj. podkarpackie). Młodego mężczyzny, który w 2009 roku zaatakował i śmiertelnie zranił 77-letniego właściciela kantoru, nadal poszukuje policja. Sporządzono dwie wersje portretu pamięciowego napastnika.

Jak podaje policja do napadu doszło 31 lipca 2009 roku.

Reklama

- Około godziny 13.00 do jednego z domów przy ul. Lenarta w Krośnie zapukał mężczyzna. Gdy właścicielka otworzyła drzwi, napastnik wtargnął do środka, sterroryzował kobietę przedmiotem przypominającym pistolet i zażądał wydania pieniędzy oraz biżuterii. Później skrępował swoją ofiarę i przez kilkadziesiąt minut czekał na powrót jej 77-letniego męża, który prowadził kantor wymiany walut na placu targowym w Krośnie - relacjonują przebieg zdarzeń policjanci.

Gdy tylko 77-latek przekroczył próg domu, przestępca zaatakował go i ranił ostrym przedmiotem w szyję.

Sprawca ukradł mężczyźnie pas z saszetką, w której były pieniądze oraz biżuterię wydaną wcześniej przez jego żonę i wybiegł w kierunku ul. Bursaki.

Po tym, jak napastnik uciekł z miejsca zdarzenia, kobieta uwolniła się i wezwała pomoc. Niestety, obrażenia, których doznał wskutek napaści jej mąż okazały się bardzo poważne. Lekarzom nie udało się go uratować.

Młody mężczyzna, który zadał 77-latkowi śmiertelne ciosy, wciąż pozostaje na wolności. Do tej pory nie odnaleziono również pistoletu P-83 wraz z amunicją, które legalnie posiadał zmarły.

Na podstawie relacji świadków policjanci odtworzyli wygląd zabójcy. Ustalili również, że przestępca przebywał w rejonie ul. Lenarta dzień przed napadem.

Rysopis napastnika

Poszukiwany mężczyzna ma około 28-35 lat, 165-170 cm wzrostu, ciemne i zaczesane do góry włosy; jest szczupłej budowy ciała. W dniu, w którym doszło do napadu, ubrany był w ciemną koszulę z krótkim rękawem i ciemne spodnie.

Policyjny ekspert sporządził dwie wersje portretu pamięciowego napastnika.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w identyfikacji poszukiwanego mężczyzny, proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Krośnie przy ul. Lwowskiej 28. Można dzwonić pod numer (13) 43 29 310 lub numer alarmowy 997.

Osobom przekazującym wskazówki w tej sprawie policja gwarantuje pełną anonimowość.

Za informacje o przestępcy policja wyznaczyła nagrodę w wysokości 100 tysięcy złotych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje