Zużyty sprzęt chirurgiczny w paczkach z USA

Trzy paczki z USA z używanymi narzędziami chirurgicznymi zatrzymali celnicy na poczcie w Przemyślu (woj. podkarpackie). Miały trafić do jednej z małopolskich lecznic. Po sprawdzeniu okazało się, że wykorzystane podczas operacji mogły stanowić zagrożenie dla życia ludzi.

Jak poinformowała Beata Kulaga z przemyskiej Izby Celnej, w paczkach znajdowały się m.in. pęsety, imadła i kleszczyki chirurgiczne.

Reklama

- Żadne z narzędzi nie miało oznaczeń świadczących o spełnianiu przez nie wymogów UE. Ich stan wskazywał na znaczne zużycie. Wątpliwości celników wzbudził również fakt, że narzędzia pochodziły z różnych krajów - powiedziała.

Służba Celna zwróciła się do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Warszawie o wydanie opinii w sprawie przesyłek. W przesłanej celnikom odpowiedzi urząd stwierdził, że narzędzia nie mogą być dopuszczone do obrotu w Polsce. Dlatego wszystkie przesyłki zostały zawrócone do USA.

Kulaga zaznaczyła, że wykorzystanie takich narzędzi do operacji stanowiłoby realne zagrożenie zdrowia, a nawet życia ludzi.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje