Akwarele - przyroda pod mikroskopem

W Galerii "Chłodna 20" można już oglądać prace litewskiego artysty - Eugenijusa Nalevaiki. "Akwarele" prezentowane w Regionalnym Ośrodku Kultury i Sztuki w Suwałkach to "elementy przyrody widziane pod mikroskopem".

Prace Eugenijusa Nalevaiki przedstawiają wszystko to, co jest poniżej naszego wzroku, na ziemi. Elementy: kamień, drewno, mech - widziane pod mikroskopem - są pewnymi stanami przeżywania oglądanymi za pomocą oka artysty, ale w powiększeniu - mówiła podczas wernisażu Halina Mackiewicz, opiekunka galerii. Akwarele prezentowane w Suwałkach to efekt ostatnich 5-6 lat działalności artystycznej Nalevaiki.

Reklama

Artysta urodził się w 1960 roku. W 1978 r. ukończył Liceum Plastyczne w Naujalis, a w latach 1979-1984 - Państwowy Instytut Sztuki. Jak twierdzi - początkowo akwareli nie lubił, ponieważ wymaga od twórcy pewnej dyscypliny - dopiero po jakimś czasie stała się jego ukochaną techniką. Eugenijus Nalevaika jest członkiem Stowarzyszenia Artystów, Grupy Akwarelistów "Aqua 12". Obecnie pełni funkcję przewodniczącego kowieńskiego oddziału Stowarzyszenia Artystów Litewskich.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne