Batalia o Dolinę Rospudy znów przedłużona

Do połowy stycznia firma konsultingowa ma czas na uzupełnienie raportu na temat kilku wariantów przebiegu obwodnicy Augustowa. Dopiero wtedy ostateczną decyzję w sprawie tej trasy podejmie minister środowiska.

Nieoficjalnie wiadomo, że w raporcie najniżej oceniono wersję budowy traktu przez cenną przyrodniczo Dolinę Rospudy.

Reklama

Jak dowiedział się reporter RMF FM Paweł Świąder, drogowcy głowią się na potęgę, jak wykorzystać kilka kilometrów wyasfaltowanej już trasy oraz wiadukt, który powstał nad jedną z dróg wojewódzkich. Pojawił się nawet pomysł, by wykorzystać właśnie trasę wojewódzką.

Drogę trzeba będzie poszerzyć. By jednak tak się stało, najpierw marszałek województwa musiałby przekazać ją Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Jeśli to by się udało, trasa mogłaby zastąpić obwodnicę Augustowa do czasu jej wybudowania.

Oficjalnie GDDKiA wciąż czeka na uzupełnienie raportu przez firmę konsultingową. To, co będzie wynikało z raportu, jest dopiero pewnym elementem na drodze do tego, żebyśmy uzyskali decyzję ostateczną, na którą wszyscy czekają - tłumaczy Andrzej Maciejewski z GDDKiA. Niestety nowy wariant obwodnicy Augustowa oznacza przedłużenie tego oczekiwania o co najmniej pięć lat.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy