Pikieta związkowców ws. kontraktów NFZ na rehabilitację

Przeciwko pominięciu szpitali w konkursie na świadczenia rehabilitacyjne w 2012 roku, przed siedzibą podlaskiego oddziału NFZ w Białymstoku protestują we wtorek związkowcy służby zdrowia. Według szacunków policji w akcji bierze udział ok. trzystu osób.

"Narodowy Fundusz Zdrowia przyczynia się do likwidacji szpitali", "Zlikwidować NFZ", "Precz z dyskryminacją", "Dość monopolu NFZ" - taki hasła widać na transparentach. Manifestujący przynieśli ze sobą kule rehabilitacyjne i wózek dla niepełnosprawnych, co ma symbolizować upadek szpitali.

Reklama

Jeden z działaczy związkowych, Eugeniusz Muszyc z Podlaskiej Federacji Związków Zawodowych Pracowników Ochrony Zdrowia, powiedział, że związkowcy, ale też pacjenci protestują przeciwko polityce oddziału NFZ, który w konkursie na świadczenia rehabilitacyjne na 2012 rok wybrał niepubliczne placówki, a kontraktu nie dostały m.in. obydwa szpitale kliniczne w Białymstoku.

Związkowcy uważają, że przyczyni się to do likwidacji rehabilitacji w szpitalach, a pacjenci będą mieli do tych świadczeń utrudniony dostęp. Muszyc dodał, że po manifestacji ma odbyć się spotkanie przedstawicieli związkowców z dyrektorem oddziału NFZ w Białymstoku.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje