Polscy nurkowie szukają zwłok mężczyzny

Grupa nurków Straży Pożarnej z Augustowa (Podlaskie) prowadzi od rana w sobotę akcję poszukiwawczą na zalewie w miejscowości Prenai, ok. 35 km od Kowna na Litwie - poinformował PAP rzecznik prasowy podlaskich strażaków Marcin Janowski.

W szybkim podjęciu akcji pomogło wejście obu krajów do strefy Schengen, dzięki czemu procedury przekraczania granicy i działań na terenie państwa sąsiedniego są dużo prostsze.

Reklama

Cztery dni temu na zalew w Prenai wypłynął łodzią mężczyzna. Nie wrócił. Działania poszukiwawcze podjęli miejscowi strażacy, gdy okazały się nieskuteczne, poprosili o pomoc strażaków z Augustowa. Od kilku lat polscy i litewscy strażacy mają wspólne szkolenia.

Nurkowie wyposażeni są w specjalny samochód używany do ratownictwa wodnego, zakupiony przez jednostkę Straży Pożarnej z Augustowa w zeszłym roku, za środki unijne z programów wspierających współpracę przygraniczną.

Są w nim urządzenia do nabijania butli gazem do oddychania oraz zapewnia nurkom warunki do przebierania się. Ratownicy mają też własną łódź i robota używanego w akcjach pod wodą.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje