17 października 2017: Fakty dnia

Prezentujemy zestawienie najważniejszych wydarzeń dnia w Polsce i na świecie.

Prezydent Turcji w Polsce

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan przybył z jednodniową wizytą do Polski. Andrzej Duda oficjalnie powitał gościa na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego. Prezydenci rozmawiali o współpracy w ramach NATO i relacjach Ankary z Unią Europejską. "Polska popierała i popiera starania Turcji o wstąpienie do UE" - oświadczył prezydent Duda.

Reklama

Czytaj więcej na ten temat

Z kolei spotkanie Beaty Szydło z Recepem Erdoganem zostało odwołane bez podania przyczyny.

Syria: Ar-Rakka wyzwolona z rąk dżihadystów

Położona na północy Syrii Ar-Rakka została całkowicie wyzwolona z rąk bojowników Państwa Islamskiego - poinformowało we wtorek Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Nad całym miastem kontrolę sprawują Syryjskie Siły Demokratyczne (SDF).

Czytaj więcej na ten temat

Kolejny dzień protestu głodowego lekarzy rezydentów

"Niektóre propozycje protestujących lekarzy rezydentów są zaporowe, właściwie nie do zrealizowania" - ocenił w poniedziałek marszałek Senatu Stanisław Karczewski, który o stan służby zdrowia obwinił poprzedni rząd. Lekarze rezydenci protestują od 2 października, część z nich prowadzi protest głodowy w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie. 

Czytaj więcej na ten temat

W Luksemburgu o Puszczy Białowieskiej

Przed Trybunałem Sprawiedliwości UE w Luksemburgu odbyło się wysłuchanie dotyczące zakazu wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej. Warszawa przekonywała, że nie ma podstaw prawnych, by nakładać kary.

Czytaj więcej na ten temat

Trzaskowski chce kandydować na prezydenta Warszawy

"Jestem absolutnie zdeterminowany, by kandydować na prezydenta Warszawy. Jeśli tylko będzie taka decyzja, podejmę to wyzwanie" - zapowiedział we wtorek Rafał Trzaskowski (PO). 

Czytaj więcej na ten temat

Największy zamach w tym roku w Afganistanie

Co najmniej 71 osób zginęło we wtorek w zamachach talibskich bojowników w prowincjach Ghazni i Paktia - poinformował wiceminister spraw wewnętrznych Afganistanu Murad Ali Murad. Rannych jest ponad 150 osób.

Czytaj więcej na ten temat

Dowiedz się więcej na temat: Podsumowanie dnia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje