179 żołnierzy rezerwy otrzymało pierwszy stopień oficerski

Na pl. Piłsudskiego w Warszawie odbywa się w sobotę uroczysta promocja 179 żołnierzy rezerwy na pierwszy stopień oficerski. - Życzę wam, aby ten awans był zapamiętany i traktowany jako zobowiązanie do służby Rzeczypospolitej - powiedział szef MON Tomasz Siemoniak.

Uroczystość przed Grobem Nieznanego Żołnierza, w której uczestniczy prezydent Bronisław Komorowski, jest pierwszą tak dużą promocją oficerską rezerwistów od wielu lat. Wśród mianowanych na stopień podporucznika lub podporucznika marynarki podchorążych rezerwy jest 30 kobiet i 21 księży.

- Życzę wszelkich sukcesów w stanie oficerskim. Ta promocja dla Polaka oznacza coś szczególnego. Wiąże się z historią pasowania na rycerza. Bardzo doceniamy tych dzielnych 179 rezerwistów, którzy spełniają dzisiaj swoje aspiracje, swoje marzenie i zostaną oficerami - powiedział Siemoniak.

Reklama

- Życzę wam, aby ten awans był zapamiętany, ale też żeby był traktowany jako zobowiązanie do służby Rzeczypospolitej - zwrócił się do młodych oficerów.

Stopień podporucznika przysługuje podchorążym po odbyciu określonej liczby ćwiczeń i wcześniejszym zdaniu egzaminu oficerskiego. Nowi podporucznicy reprezentują różne specjalności i rodzaje sił zbrojnych. Z awansem wiąże się otrzymanie przydziałów na nowe, oficerskie stanowiska na wypadek mobilizacji.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje