Reklama

Reklama

26 mln zł dla Rydzyka. "Korzystne dla skarbu państwa"

​Ministerstwo środowiska i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekonują, że ugoda z fundacją Lux Veritatis była korzystna dla skarbu państwa. Porozumienie zawarto na łączną kwotę 26 milionów 490 tysięcy złotych. Sprawa dotyczy finansowania wykorzystania źródeł geotermalnych w Toruniu.

Prezes Funduszu Kazimierz Kujda przekonuje, że dzięki porozumieniu szkoda skarbu państwa będzie mniejsza o co najmniej 13 i pół miliona złotych. Dodał, że już w czerwcu ubiegłego roku rozpoczęto przygotowania do ewentualnego wypłacenia odszkodowania.

Reklama

Minister środowiska Jan Szyszko zwrócił uwagę, że pomimo wycofania finansowania publicznego, fundacja Lux Veritatis dokończyła inwestycję wykorzystania źródeł geotermalnych, która okazała się sukcesem. Minister Jan Szyszko przypomniał, że fundacja Lux Veritatis w 2006 roku złożyła wniosek o sfinansowanie otworu geotermalnego na terenie Torunia. 

Po uzyskaniu dotacji, w 2007 roku inwestycję rozpoczęto. Jednak potem umowa została zerwana, od czego fundacja odwołała się do sądu.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje