Abp Gądecki: Nie jest naszym zadaniem mieszać się do polityki

W ocenie nowego przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego zadaniem hierarchów Kościoła nie jest mieszanie się do polityki. Zadaniem jest głosić Ewangelię - powiedział w czwartek hierarcha.

Podkreślił, że już kleryków przestrzega przed wypowiedziami na tematy polityczne. - To nie jest nasze zadanie, naszym zadaniem jest trzymać się i głosić Ewangelię, bo to jest większe dobro niż wszystka polityka razem wzięta - mówił w czwartkowym wieczornym wywiadzie w TVP Info.

Reklama

W ocenie arcybiskupa zaangażowanie w politykę powinno dotyczyć katolików świeckich.

- Kościół hierarchiczny nie jest od tego, żeby zajmował miejsce w parlamencie, w senacie, wypowiadał się w czasie kampanii wyborczej, natomiast to jest zadaniem katolików świeckich - powiedział. - To jest ich własne zadanie - sferę profanum starać się sakralizować. Gdy ktoś jest posłem, to musi swojego sumienia pytać, czy ja - człowiek ochrzczony - mogę spojrzeć w lustro - zaznaczył.

Metropolita poznański abp Stanisław Gądecki został w środę wybrany na nowego przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. 65-letni Gądecki przez ostatnie 10 lat był wiceprzewodniczącym KEP. Teraz zastąpi metropolitę przemyskiego abp. Michalika, który na czele KEP stał przez dwie kolejne pięcioletnie kadencje.  

Dowiedz się więcej na temat: Abp Stanisław Gądecki

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje