Abp Gądecki: Postępowanie księży pedofilów budzi rozczarowanie i szokuje

​Postępowanie księży dopuszczających się pedofilii budzi rozczarowanie i szokuje nie tylko na zewnątrz, ale też w samym Kościele - powiedział nowy przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański.

W czwartek wieczorem w TVP Info abp Gądecki powiedział, że nie będzie przerzucał na innych odpowiedzialności za to, że przypadki pedofilii w Kościele są szeroko opisywane w mediach.

- Budzi rozczarowanie postępowanie człowieka - który jest powołany, konsekrowany i przeznaczony do tego, żeby służył Bogu - gdy on popełnia coś tak strasznego. W tym sensie myślę, że to szokuje samo z siebie i to już powoduje reakcję nerwową - uważa abp Gądecki.

Reklama

W jego ocenie opisywanie w mediach na całym świecie każdego przypadku pedofilii w Kościele, gdy nie robi się tak w przypadkach innych grup społecznych czy zawodowych, jest jednak formą ataku na Kościół.

- To prawda, że większy szok powodują większe nadzieje złożone w człowieku (...), ale też nie łudźmy się, że za tym nie stoi pewna sieć ludzi, którym bardzo zależy, żeby ten przypadek czy tę okoliczność wykorzystać przeciw Kościołowi - mówił przewodniczący KEP.

Metropolita poznański abp Stanisław Gądecki został w środę wybrany na nowego przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. 65-letni Gądecki przez ostatnie 10 lat był wiceprzewodniczącym KEP. Teraz zastąpi metropolitę przemyskiego abp. Michalika, który na czele KEP stał przez dwie kolejne pięcioletnie kadencje.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje