Reklama

Reklama

Abp Głódź apeluje o modlitwę za abpa Gocłowskiego. "Jego stan jest bardzo ciężki"

Metropolita gdański ks. abp Sławoj Leszek Głódź zwrócił się w piątek do wiernych z prośbą o modlitwę w intencji przebywającego w szpitalu, swego poprzednika, abpa Tadeusza Gocłowskiego. Hierarcha przyznał, że stan zdrowia arcybiskupa jest "bardzo ciężki".

"W tym roku przeżywamy 60. rocznicę święceń kapłańskich i 33. rocznicę święceń biskupich Księdza Arcybiskupa Seniora Tadeusza Gocłowskiego. W związku z pogarszającym się stanem zdrowia Księdza Arcybiskupa zwracam się do Was wszystkich - drodzy kapłani i wierni - z prośbą o szczególną modlitwę w intencji wieloletniego Pasterza Archidiecezji Gdańskiej, aby dobry i miłosierny Pan był jego umocnieniem i uzdrowieniem" - napisał w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej Archidiecezji Gdańskiej, metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź.

Reklama

Dodał: "odwiedzając Księdza Arcybiskupa Tadeusza w szpitalu zapewniłem go o bliskości i wsparciu nas wszystkich".

Prośba o modlitwę

"Bardzo proszę, aby w tych dniach nasza modlitwa za niego nie ustawała. Prośmy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy, aby wyprosiła mu u swojego Syna łaskę nadziei i siły, bowiem stan jego zdrowia jest bardzo ciężki" - zaapelował hierarcha.

Ciężki stan abpa Gocłowskiego

Według nieoficjalnych informacji uzyskanych przez PAP ze źródeł zbliżonych do Archidiecezji Gdańskiej, arcybiskup Gocłowski został przewieziony nieprzytomny w czwartek wieczorem do szpitala z udarem mózgu.

Arcybiskup Tadeusz Gocłowski urodził się 16 września 1931 roku w Piskach, gdzie rodzice zakupili gospodarstwo rolne, po powrocie z emigracji w USA.

31 grudnia 1984 r. po śmierci biskupa Lecha Kaczmarka został mianowany biskupem gdańskim. Od 25 marca 1992 r. był arcybiskupem metropolitą gdańskim. Sprawowanie urzędu zakończył 26 kwietnia 2008 r. Był jednym z przedstawicieli Kościoła w obradach Okrągłego Stołu w 1989 r.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje