"Afera madrycka". Marszałek Sejmu zarządził audyt

Marszałek Sejmu zarządził audyt i sprawdzi wyjazdy służbowe posłów. Wczoraj trzech polityków PiS zostało zawieszonych w związku z wyjazdem do Madrytu, na który pobrali pieniądze z Kancelarii Sejmu.

Małgorzata Kidawa-Błońska z PO powiedziała, że takie sprawdzenie jak posłowie wykorzystują publiczne pieniądze to bardzo dobry pomysł. - Mam nadzieję, że moi koledzy z klubu tak się nie zachowywali - dodała. W jej opinii, wydawanie publicznych pieniędzy zawsze powinno być kontrolowane.

W ocenie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej zachowanie posłów PiS jest niedopuszczalne. - Jeżeli jakikolwiek polityk dopuszcza się oszustwa to dotyka to całej klasy politycznej i w tym wypadku całego parlamentu - mówi polityk PO.

Reklama

- Jeśli doniesienia medialne w sprawie trzech posłów PiS potwierdzą się, to będzie wniosek o usunięcie ich z partii - zapowiedział Mariusz Błaszczak, przewodniczący Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

Sprawę trzech zawieszonych posłów Adama Hofmana, Adama Rogackiego i Mariusza Antoniego Kamińskiego Komitet Polityczny partii omówi najprawdopodobniej na początku przyszłego tygodnia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy