Akt oskarżenia przeciwko byłej prokurator apelacyjnej z Rzeszowa

Prokuratura Krajowa przesłała sądowi akt oskarżenia przeciwko byłej prokurator apelacyjnej z Rzeszowa Annie H. Kobiecie, która na proces czeka w areszcie, zarzucono popełnienie sześciu przestępstw, m.in. korupcji i przekroczenia uprawnień.

Informację o zamknięciu tego wątku śledztwa dotyczącego afery podkarpackiej potwierdziła w środę rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik. Postępowanie prowadził śląski wydział PK, który przesłał akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Rzeszowie.

Reklama

Annie H. przedstawiono sześć zarzutów. Dotyczą one m.in. przyjmowania łapówek od podkarpackiego przedsiębiorcy, powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych i podejmowania się załatwienia dla tego biznesmena różnych spraw, a także przekroczenia uprawnień.

Za zarzucone przestępstwa Annie H. grozi do 10 lat więzienia. Była prokurator nie przyznaje się do winy. Jest aresztowana od czerwca 2016 r., kiedy przedstawiono jej cztery pierwsze zarzuty. Jest jedną z ponad 20 podejrzanych osób w wielowątkowym śledztwie prowadzonym przez śląski wydział Prokuratury Krajowej. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy