Reklama

Reklama

Alarmy bombowe w 122 szkołach. MEN zabiera głos

122 szkoły zgłosiły do okręgowych komisji egzaminacyjnych, że otrzymały drogą mailową informacje o podłożeniu ładunku wybuchowego. Wszystkie alarmy były fałszywe - podało w poniedziałek Ministerstwo Edukacji Narodowej, przywołując dane Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

CKE podała, że 122 szkoły zgłosiły do OKE informację o otrzymaniu sygnału o ładunku. Placówki poinformowały odpowiednie służby, które dokonały sprawdzenia budynków. Alarmy okazały się fałszywe.

Reklama

CKE podała, że w 61 z tych szkół - po sprawdzeniu - egzamin rozpoczął się zgodnie z harmonogramem - o godz. 9.00. W 57 szkołach - po sprawdzeniu - egzamin rozpoczął się z opóźnieniem. Wszyscy zdający rozwiązywali zadania przez 170 minut.

W trzech szkołach sprawdzenie zostało przeprowadzone w trakcie egzaminu. Na ten czas egzamin został zawieszony. Zdający powrócili do rozwiązywania zadań po zakończeniu czynności sprawdzających przez służby.

Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu (komisja obejmuje zasięgiem woj. dolnośląskie i opolskie) Piotr Świędrych poinformował, że z powodu alarmu bombowego w Autorskim Liceum Artystycznym i Akademickim we Wrocławiu egzamin maturalny został przerwany.

"Maturzyści będą mogli przystąpić do egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym 3 czerwca. Egzamin rozszerzony powinien rozpocząć się już planowo" - dodał Świędrych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy