Reklama

Reklama

Anarchiści chcą zniszczyć polską armię

Trupie czaszki, a zamiast twarzy napis "Zabijaj z nami" i ślady krwi na ustach - w taki sposób anarchiści z poznańskiej grupy Manufaktura atakują billboardy zachęcające do wstępowania do armii - ustalił serwis internetowy tvp.info.

Manufaktura to grupa, która w 2006 r. wsławiła się wykonaniem kontrowersyjnego plakatu przedstawiającego Matkę Boską z twarzą Adama Michnika, trzymającą na rękach braci Kaczyńskich. Teraz prowadzi antywojenną akcję "MON - WON!". To reakcja na zorganizowaną przez resort obrony billboardową akcję zachęcającą Polaków do wstępowania na ochotnika do służb mundurowych.

Reklama

"Zrobiliśmy desant na tyły wroga. Ostatnia ofensywa propagandowa armii jest nad wyraz chamska i urąga naszej godności. Trzeba się więc jakoś bronić. Jak cynicznym tworem trzeba być, żeby notorycznie pokazywać jak głęboko w d...e ma się swojego żywiciela - społeczeństwo?" - piszą na swojej stronie internetowej członkowie Manufaktury. Za cel stawiają sobie zniszczenie dużej części z 2600 billboardów, które zachęcają do wstępowania do wojska.

Jak poinformowali serwis internetowy tvp.info członkowie grupy, dotychczas udało się zniszczyć siedem plakatów w Poznaniu - na twarze żołnierzy nakleili trupie czaszki. Grupa przyznaje też, że podobne akcje odbyły się w Warszawie i Gdańsku. Na stronie internetowej umieściła nawet specjalny zestaw "zrób-to-sam", czyli gotowe do drukowania i wycięcia szablony trupich czaszek. W kilku miastach pojawiły się już wielkie zasłaniające napisy z hasłem "Zabijaj z nami", a postacie żołnierzy mają zakrwawione oczy i usta.

MON jest oburzony działaniami Manufaktury i nie wyklucza podjęcia stanowczych kroków. - Jeśli ktoś zostanie złapany na gorącym uczynku, wówczas będziemy chcieli zastosować postępowanie administracyjne i obciążyć wandala kosztami ponownego naklejenia billboardu - mówi Robert Rochowicz, rzecznik prasowy MON. Zapewnia również, że już wkrótce zniszczone plakaty zostaną wymienione na nowe.

Dowiedz się więcej na temat: czaszki | armia | serwis | serwis internetowy | MON | Manufaktura | anarchiści

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy