Reklama

Reklama

Apel Lecha Wałęsy do UE i "innych przyjaciół Polski"

"Popieram zdecydowanie poczynania dyscyplinujące w Unii Europejskiej. Bardzo proszę Unie i innych przyjaciół Polski o jeszcze bardziej zdecydowane działania dyscyplinujące a polskich parlamentarzystów europejskich o zdecydowane popieranie tych działań w Unii" – napisał Lech Wałęsa.

Wpis został zamieszczony na oficjalnym profilu byłego prezydenta na Facebooku. Jak Lech Wałęsa argumentuje swoje stanowisko?

Reklama

"Kiedy nie byliśmy w zorganizowanych Europejskich strukturach takich jak Unia to właściwe było niedopuszczanie do ingerencji w nasze sprawy wewnętrzne innych państw. Dzisiaj jednak , kiedy należymy do europejskiej "rodziny" i jesteśmy częścią tych struktur to słusznym jest zwracanie się o pomoc do przyjaciół" - pisze Wałęsa.

"Tym razem to nie jest działanie przeciw Polsce. To jest sprzeciw nieodpowiedzialnych poczynań polskiego rządu wobec swojego własnego narodu i wspólnoty europejskiej" - dodaje.

W ocenie Lecha Wałęsy, "ten kto się opowiada za patriotyzmem i kocha Polskę powinien zdecydowanie ale mądrze i pokojowo walczyć o zmianę tego okropnego układu politycznego".

JK

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje