Balcerowicz: Niech prezydent wytłumaczy się z OFE

Leszek Balcerowicz podważa argumentację prezydenta dotyczącą podpisania ustawy o OFE. Bronisław Komorowski złożył swój podpis pod dokumentem, jednocześnie skierował go do Trybunału Konstytucyjnego. Powodem takiej decyzji miała być troska głowy państwa o stan finansów publicznych.

Leszek Balcerowicz zaznaczył, na antenie radiowej Jedynki, że taka argumentacja jest fałszywa. Jego zdaniem, sięganie po środki zgromadzone w funduszach emerytalnych jest "lekarstwem gorszym od choroby".

Reklama

Według niego,  budżet jest w dużo lepszym stanie, niż głoszą rządzący. Tymczasem, jak podkreślił Leszek Balcerowicz, przedstawiciele prezydenta twierdzą, że bez sięgania po środki emerytalne doszło by do katastrofy finansów publicznych.

 - Przecież to jest oskarżenie tego rządu, gdyby tak miało być, ale na szczęście tak nie jest  - powiedział Leszek Balcerowicz.
Zdaniem przewodniczącego Forum Obywatelskiego Rozwoju podpisana przez Bronisława Komorowskiego jest niezgodna z konstytucją, bo m.in. odbiera Polakom ich oszczędności emerytalne.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje