Bardzo kosztowna sprawa doktora G.

Na przełomie sierpnia i września niemiecki biegły ma przygotować opinię w sprawie kardiochirurga ze Szpitala MSWiA Mirosława G. Będzie ona dość kosztowna.

Jak dowiedziało się "Życie Warszawy", same koszty związane z tłumaczeniami przesłanych ekspertowi dokumentów, a potem jego opinii wyniosą około 300 tys. zł. Honorarium biegłego jest okryte tajemnicą. O jakie sumy chodzi, warszawska prokuratura nie chce zdradzić.

Reklama

Opinię opracowuje światowej sławy specjalista w dziedzinie przeszczepów serca, prof. Roland Hetzer z Kliniki Serca w Berlinie. To sława transplantologii, ma na koncie ponad 500 operacji przeszczepu serca. Prokuratura zdecydowała się zasięgnąć jego opinii, ponieważ chce oceny bezstronnej i na wysokim poziomie. Prof. Hetzer to gwarantuje.

- Ekspertowi tej klasy nie sposób zarzucić braku obiektywizmu ani braku fachowości - mówi "ŻW" osoba związana ze śledztwem. Opinia ma być gotowa na przełomie sierpnia i września - tak, według informacji "ŻW", zadeklarował polskim śledczym niemiecki ekspert.

Jak wygląda postępowanie polskiego wymiaru sprawiedliwości w tej sprawie? Najpierw na angielski i niemiecki przetłumaczono dokumenty zebrane przez prokuraturę. Zostały już wysłane do Niemiec. Potem, gdy nasi śledczy otrzymają opinię, od razu trafi ona do tłumacza, który przełoży ją na polski. - Taka opinia zawiera mnóstwo specjalistycznych zwrotów medycznych. Tłumacz musi się na tym znać - twierdzi rozmówca "ŻW". Wysokość honorarium biegłego to tajemnica. Podobno nie przekroczy kosztów tłumaczenia.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy