Reklama

Reklama

Bardzo ważna druga tura

Premier Jarosław Kaczyński podkreśla wagę drugiej tury wyborów i przypomina o "wyciągniętej ręce" do partnerów w samorządach.

- Czy zdołamy w ciągu najbliższych lat Polskę pchnąć do przodu dużo, dużo szybciej niż przedtem, uczynić ją krajem szczęśliwszym, niż była dotychczas, czy też - co jest możliwe -nie zdołamy tego zrobić - zastanawiał się J.Kaczyński na spotkaniu działaczy i sympatyków PiS podczas konwencji wyborczej tego ugrupowania przed II turą wyborów w Zgierzu.

Reklama

Jego zdaniem, decyzja, którą Polacy podejmą za kilka dni, będzie niezwykle ważna. Ważna dlatego, czy samorządami będą rządziły osoby walczące z "układami", które w swoim założeniu "te złe uwarunkowania" odrzucają, czy też osoby, które w tym wszystkim tkwią i będą używały samorządu do walki z rządem.

Jak stwierdził, niezwykle ważne jest też to, czy "wszyscy, którzy uczestniczą w życiu publicznym idą razem, czy też walczą ze sobą, czy nawet wobec tych największych narodowych celów są skłóceni".

Przypomniał, że kilka dni temu PiS "wyciągnął rękę", ale nadal jest ona zawieszona w powietrzu. Ale - według niego - żaden z partnerów ręki nie chce wyciągnąć. "Tym bardziej należy stawiać na swoim, na ludzi dobrze przygotowanych, doświadczonych, wykształconych. Jak przykład takiej osoby wskazał kandydata PiS na prezydenta Zgierza Radosława Gajdę."

Jak powiedział premier, wyniki II tury wyborów, będą dla wszystkich - również dla niego samego - sygnałem i jednocześnie zachętą do tego, by dalej robić wszystko, aby program naprawy RP - atakowany ze wszystkich stron, ze strony tych, którzy się go boją - był dalej realizowany i został realizowany do końca. - By powstała IV RP, państwo lepiej zorganizowane, bardziej życzliwe ludziom i broniące polskiego interesu na arenie międzynarodowej - dodał.

Kaczyński przypomniał, że w najbliższych latach Polska otrzyma z Unii Europejskiej środki, które pozwolą przyspieszyć rozwój kraju. Zaznaczył, że jest to dla kraju szansa, którą należy wykorzystać. Wiele będzie zależeć od władzy centralnej, ale także od samorządów lokalnych.

Przebywając w Piotrkowie Trybunalskim premier powiedział, że każde wybory samorządowe to odnowienie demokracji i jej ocena przez obywateli.

- Wybierając władze samorządowe wybieramy władzę, która bezpośrednio odnosi się poprzez swoje decyzje do tego co mogą czynić zwykli ludzie. To kształt samorządów w ogromnej mierze wpływa na ocenę całego porządku publicznego, ocenę władzy, ocenę demokracji - mówił.

Zobacz nasz raport specjalny "Bitwa o samorządy"

Dowiedz się więcej na temat: Prawo i Sprawiedliwość

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne