Barszcz dla Gowina za 22 tysiące

265 tys. zł w ciągu roku, czyli ok. 22 tys. zł miesięcznie zarobi Mirosław Barszcz, społeczny doradca ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina, na pomaganiu swojemu szefowi przy deregulowaniu zawodów, ustalił "Dziennik Gazeta Prawna".

Barszcz, to znany doradca podatkowy, były wiceminister finansów i minister budownictwa w czasach rządów PiS. Współpracuje z Gowinem od początku sprawowania przez niego urzędu. "DGP" pisze, że według licznych i zgodnych relacji urzędników resortu, jest postacią numer dwa. Gowin opiera się właśnie na jego pomysłach.

Reklama

Ostatnio społeczny doradca ministra zdobył zamówienie publiczne z wolnej ręki, ogłoszone przez resort sprawiedliwości. Z dokumentacji przetargowej wynika, że oferta Barszcza była jedyną złożoną w resorcie.

Zapytany przez "DGP" czy sytuacja nie jest moralnie dwuznaczna i nie stwarza pola do nadużyć, Barszcz odpowiada: - Dla wielu osób etat w administracji jest czymś bardzo pociągającym ze względu na stałość zatrudnienia i stabilizację. Ja doradzam obecnemu ministrowi i będę to robił jedynie do momentu, do którego będę przekonany, że to ma sens.

Dowiedz się więcej na temat: barszcz

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje