Beger odchodzi z partii, bo obraziła się na Leppera

Renata Beger, jedna z głównych postaci w Samoobronie, rezygnuje z członkostwa w tej partii. Jest to reakcja na słowa szefa Samoobrony Andrzeja Leppera, który powiedział, że Beger "poszła do garów".

Podczas czwartkowej konferencji prasowej w Poznaniu Lepper nawiązał do kulinarnego programu w pilskiej telewizji kablowej, który prowadzić ma Renata Beger.

Reklama

- Pani poseł zajęła się teraz gotowaniem potraw regionalnych, to może bardziej w tym kierunku pójdzie. W partii, która jest dynamiczna, wymiany muszą być. Nie mam wobec pani Beger żadnych zarzutów. Ja nie usuwam pani Beger. Do garów poszła sama - powiedział Lepper.

- Po takim wystąpieniu przewodniczącego na konferencji prasowej oczywiście występuję z Samoobrony - oświadczyła Renata Beger. Zapowiedziała, że w przyszłym tygodniu zorganizuje spotkanie z mediami, na którym przedstawi swoje argumenty.

Podkreśliła, że z zamiarem wystąpienia z partii nosiła się już od dłuższego czasu. Jak dodała, chce odpocząć od polityki i na razie nie zamierza wstępować do żadnego ugrupowania.

Beger zapowiedziała też, że jej program pt. "Kraj na mapie" w pilskiej telewizji kablowej, w którym przedstawia potrawy kuchni regionalnej, będzie miał swoją premierę "w ciągu najbliższych dni".

Renata Beger w latach 2001 - 2007 była posłem na Sejm IV i V kadencji z listy Samoobrony. Z ugrupowaniem Andrzeja Leppera związana jest od 1992 roku.

Dowiedz się więcej na temat: partie polityczne | podpisy | Poznań | Andrzej Lepper | Renata Beger | beger

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje