Bieńkowska o samorządach - wielkich beneficjentach budżetu

Poza przedsiębiorstwami, głównymi beneficjentami unijnego budżetu na lata 2014-2020 będą samorządy. Podczas konferencji prasowej Elżbieta Bieńkowska zaznaczała, że nie chodzi tylko o duże miasta, ale także mniejsze ośrodki i lokalne centra rozwoju. Wicepremier zapowiedziała, że 21 mld zł zostanie przeznaczona na wsparcie ośrodków wiejskich.

Bieńkowska uzupełniła także słowa premiera, który zapowiadał rewitalizację miast. Powiedziała, że nie chodzi tylko o "odbudowę kamienic". Środki zostaną przeznaczone także na drogi oraz transport miejski.

Reklama

Wicepremier zapowiedziała także nowy pomysł na szkolenia. Według niego, przedsiębiorca będzie dostawał "coś na kształt bonu" i wtedy będzie decydował, w jaki sposób chce przeszkolić pracownika. 

- W naszym pakiecie są też środki na budowę kolejnych żłobków i przedszkoli - mówiła polityk. Dodała, że rząd chce, by dzieci w wieku 3 i 4 lata było tyle samo w przedszkolach, ile 5 i 6-latków. 

Wicepremier mówiła, że rządowi zależy na wzroście kompetencji cyfrowych w Polsce. Dodała, że w programie budżetu są pieniądze na budowę sieci teleinformatycznych tam, gdzie nie działają firmy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje