Błaszczak: Potrzeba koalicji państw ws. Ukrainy

PiS apeluje do rządu o zbudowanie szerokiej koalicji państw unijnych na rzecz Ukrainy. Zdaniem szefa klubu PiS Mariusza Błaszczaka, Polska powinna odgrywać kluczową rolę wśród krajów Unii Europejskiej, zaangażowanych w zbliżenie Kijowa z Brukselą.

W ocenie gościa radiowej Jedynki, wczorajsza wizyta w Kijowie szefowej unijnej dyplomacji Catherine Ashton zakończyła się porażką.  - Skończyło się na przekazaniu demonstrantom na Majdanie wyrazów moralnego wsparcia, potrzeba jednak oferty, programu dla Ukrainy - przekonywał Mariusz Błaszczak.

Reklama

Jak dodał, skoro Unia była w stanie udzielać finansowego wsparcia Portugalii czy Hiszpanii, to pomoc dla Ukrainy również powinna nadejść. 

"Sikorski nieaktywny. Tusk jedynie załamuje ręce"


Mariusz Błaszczak uważa, że zaangażowanie polskich władz w sprawie Ukrainy jest niewystarczające.  - Prezydent jest na Półwyspie Arabskim, Radosław Sikorski jest nieaktywny, a Donald Tusk jedynie załamuje ręce, to kłóci się z mówieniem o tym, że Polska ma duże wpływy w Unii Europejskiej - wyliczał poseł PiS.

Jak podkreślił, Rada Europejska powinna niezwłocznie przedyskutować sprawę Ukrainy, a nie dopiero za tydzień.
Szef klubu PiS zaznaczył, że sankcje personalne powinny dotknąć tych ukraińskich polityków, którzy decydowali o użyciu siły przeciwko demonstrantom na Majdanie.

Mariusz Błaszczak podkreślił że organizowany jutro przez PiS Marsz Wolności, Solidarności i Niepodległości będzie również wyrazem wsparcia dla protestujących Ukraińców.

Dowiedz się więcej na temat: fakty dnia | rząd | Donald Tusk | Radosław Sikorski

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje