Reklama

Reklama

Broniarz: Podtrzymujemy decyzję o kontynuacji strajku

"Zaproponowaliśmy kolejne rozwiązanie, które jest wyjściem naprzeciw propozycjom rządu" – powiedział we wtorek prezes ZNP Sławomir Broniarz po spotkaniu ze stroną rządową w CPS "Dialog". W ocenie przewodniczącej RDS Doroty Gardias, "rząd nie zna zasad negocjacji". ZNP i FZZ podtrzymują decyzję o kontynuacji strajku.

We wtorek przed godziną 17:00 w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog"zakończyła się kolejna tura rozmów rządu ze związkami zawodowymi.

Reklama

- Jeżeli strona rządowa chciała dzisiaj z nami rozmawiać to byliśmy absolutnie przekonani co do tego, że pojawią się propozycje, które będą choćby korespondowały z tym, o czym mówią związki zawodowe - powiedział Broniarz.

Poinformował, że strona związkowa zaproponowała nowe rozwiązania. - Chcąc ten pożar ugasić, chcąc zniwelować poczucie napięcia zaproponowaliśmy kolejne rozwiązanie, które odnosi się do kalendarza 2019 r. Było wyjściem naprzeciw propozycjom rządu w kontekście ustawy budżetowej. Nie przyjmujemy do wiadomości faktu, że jesteśmy w trakcie realizacji budżetu, bo przypomnę po raz kolejny - kiedy budżet został już podpisany, dwa tygodnie później ni stąd ni zowąd znalazło się ponad 21 mld zł - podkreślił.

Dodał, że ZNP i FZZ podtrzymują swoją decyzje o kontynuacji strajku. Podziękował wszystkim pracownikom oświaty, którzy przyłączyli się do strajku za "poświęcenie i gest odwagi".

Gardias: Rząd nie zna zasad negocjacji

Szefowa Rady Dialogu Społecznego powiedziała z kolei, że "negocjacje polegają tym, że jedna strona, która wzywa drugą stronę, coś proponuje". 

- Nic nowego nie zostało zaproponowane. Nie doszukuję się żadnych intencji, jako szefowa RDS, ale ubolewam nad tym, że rząd nie zna zasad negocjacji - powiedziała.

- Wolałabym, żeby następne spotkanie odbyło się z propozycją dla związkowców; związkowcy już przedstawili tę propozycję - podkreśliła. - Nawołuję do negocjacji, żeby można było zakończyć strajk - zaapelowała Gardias.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy