Reklama

Reklama

Brutalne pobicia i wymuszenia. CBŚP rozbiło grupę przestępczą

Osiem osób podejrzanych o brutalne pobicia, wymuszenia rozbójnicze i przestępstwa narkotykowe zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w Poznaniu - dowiedziała się PAP w CBŚP.

"Zatrzymania miały bardzo dynamiczny charakter, policjanci wiedzieli bowiem, że mężczyźni mają niebezpieczne narzędzia, a także większość z nich trenowała sztuki walki. Każde zatrzymanie odbywało się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. U podejrzanych policjanci znaleźli broń, noże, miotacz gazu, maczetę, pałkę teleskopową i narkotyki" - powiedziała PAP rzeczniczka prasowa CBŚP komisarz Agnieszka Hamelusz.

Reklama

W zatrzymaniach uczestniczyli policjanci z poznańskiego CBŚP przy wparciu funkcjonariuszy CBŚP z Warszawy, Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji i grupy realizacyjnej Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Centralne Biuro Śledcze Policji w Poznaniu pod nadzorem miejscowej Prokuratury Okręgowej prowadzi postępowanie dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej działającej w Poznaniu i okolicach.

Pracowali w poznańskich klubach tanecznych

"Grupa trudniła się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości substancji psychotropowych oraz środków odurzających. Ponadto jej członkowie dopuszczali się brutalnych pobić, które mogły skutkować poważnymi obrażeniami. Na swoim koncie mają również wymuszenia rozbójnicze" - wskazała Hamelusz.

Policjanci i prokurator prowadzący ustalili, że zatrzymani pracowali w klubach tanecznych w Poznaniu. Tam też bili klientów. Ich ofiarami padały kobiety, atakowali również mężczyzn. Sprawcy dusili, kopali i bili swe ofiary. Z uwagi na brutalność działania wszystkie te czyny zakwalifikowano jako występki o charakterze chuligańskim.

Siedem osób usłyszało zarzuty w Prokuratorze Okręgowej w Poznaniu i zostało tymczasowo aresztowanych na trzy miesiące. Wobec jednej osoby prokuratura zastosowała dozór policji.

Hamelusz poinformowała, że śledczy nadal pracują nad wyjaśnieniem wszystkich okoliczności różnych zdarzeń, do jakich doszło w poznańskich klubach. W związku z tym policja opublikowała nagranie z monitoringu dotyczące brutalnego pobicia w klubie Czekolada w Poznaniu.

"Jednocześnie prosimy wszystkich świadków tego zdarzenia i im podobnych o zgłaszanie się do poznańskiego Zarządu CBŚP" - powiedziała Hamelusz.

Z policjantami można skontaktować się telefoniczne pod numerem 61 84 154 50.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy