Reklama

Reklama

Budka: Najlepsze rozwiązanie dla opozycji to wspólne, mocne listy

"Najważniejsze, żebyśmy jako opozycja potrafili bazować na tym, co nas łączy (...) Najlepszym rozwiązaniem będą wspólne, mocne listy" - powiedział w czwartek w radiu TOK FM wiceprzewodniczący PO Borys Budka, którego wielu widziałoby na czele partii. "'Zabawa' w nazwiska to coś, co może zgubić każde ugrupowanie" - dodał.

Budka w czwartek w TOK FM pytany był o wyniki najnowszego sondażu IPSOS dla OKO.press, dotyczącego zmiany liderów PO i Nowoczesnej. Według sondażu 28 proc. wyborców największej partii opozycyjnej widzi Budkę jako nowego lidera; obecny przewodniczący Grzegorz Schetyna uzyskał 13 proc. poparcie

Reklama

"Najlepszym rozwiązaniem dla opozycji będą wspólne, mocne listy, w których opozycja jako całość przeciwstawi się PiS-owi i zaproponuje spójną wizję Polski; tylko razem jesteśmy w stanie pokonać PiS" - powiedział Budka. "Jeśli teraz zaczniemy koncentrować się na nazwiskach, to możemy popełnić błąd z przeszłości, który często zdarzał się naszym przeciwnikom politycznym" - dodał poseł.

Jak podkreślił, "niewątpliwie należy wsłuchiwać się w głosy wyborców i proponować takie rozwiązania, żeby z jednej strony budować ugrupowanie, które jest w stanie przyciągać nowych wyborców, ale z drugiej też wykorzystywać doświadczenie polityków". Zdaniem Budki, "'zabawa' w nazwiska to coś, co może zgubić każde ugrupowanie".

"Najważniejsze, żebyśmy jako opozycja potrafili bazować na tym, co nas łączy. Myślę tutaj o polityce europejskiej, samorządowej i szeroko pojmowanym trójpodziale władzy" - podkreślił Budka.

Wiceprzewodniczący PO pytany był także o postępy w pracach zespołu zjednoczonej opozycji parlamentarnej nad zmianami w sądownictwie.

"Ponowiliśmy propozycje, które były zgłaszane przez nas w Sejmie w tej kadencji, propozycje Iustitii (Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia), opracowane przez ekspertów i zgłoszone przez posłów PO, Nowoczesnej i PSL-u, które PiS odrzucił w pierwszym czytaniu" - powiedział Budka.

Jak podkreślił "niezwłocznie" po wetach prezydenta do zmiany w ustawie o KRS i do ustawy o SN, Andrzejowi Dudzie złożono projekt zmian, który demokratyzuje sposób wyboru członków KRS. Jak dodał, opozycja czeka na odniesienie się prezydenta do propozycji oraz czeka na projekt zmian autorstwa Andrzeja Dudy.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje