Reklama

Reklama

Buzek rezygnuje z kierowania RS AWS

- Zrezygnuję z funkcji przewodniczącego Ruchu Społecznego AWS - zapowiedział dziś w Katowicach premier Jerzy Buzek. Decyzja szefa rządu jest skutkiem porażki AWSP w ostatnich wyborach parlamentarnych. Przypomnijmy: rządzące przez ostatnie cztery lata ugrupowanie nie dostało się do Sejmu.

Premier tłumaczył, że jego decyzja jest wynikiem politycznej odpowiedzialności za to, że partia, którą jeszcze kieruje poniosła tak dotkliwą wyborczą porażkę.

Reklama

- Istnieje odpowiedzialność w życiu politycznym i to ugrupowanie, którym jak kieruję poniosło porażkę, głęboką porażkę - tłumaczył Buzek. Powodów przegranej było sporo: - Szczególnie nie uzyskaliśmy kontaktów z ludźmi, a ten kontakt to dla polityka sprawa najważniejsza, dlatego zrezygnuję - tłumaczył szef rządu.

Jednocześnie Jerzy Buzek podtrzymał swoje wcześniejsze stanowisko, że do czasu powołania nowego rządu nie poda się do dymisji jako premier. Dalsze kierowanie rządem premier tłumaczył koniecznością zachowania porządku konstytucyjnego. Na pytanie naszego reportera, kiedy obecny rząd odejdzie, Jerzy Buzek powiedział: - Czekam na powołanie nowego rządu, który będzie konstytucyjne zaprzysiężony i będzie miał pełny mandat do sprawowania władzy. Premier dodał, że z polityki nie wycofuje się, ale co to oznacza, tego już nie zdradził.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Dowiedz się więcej na temat: Jerzy Buzek | Buzek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje