Reklama

Reklama

Chcieli zniszczyć samochody. Sprawą zajmie się Służba Kontrwywiadu Wojskoweg

Polskie Radio PiK dowiedziało się, że Służba Kontrwywiadu Wojskowego i Żandarmeria zajmują się sprawą zniszczenia samochodów ojców redemptorystów i działaczy PiS.

Do incydentu doszło w Bydgoszczy, w czasie niedzielnych obchodów 24. rocznicy powstania Radia Maryja. Nieznani sprawcy pod koła samochodów gości podłożyli deski nabite gwoździami, a pod samochód wiceministra obrony, Bartosza Kownackiego, podrzucono rozbite butelki. 

Reklama

Wiceminister Kownacki przyznaje, że zagrożenie dostrzegł w ostatniej chwili. Jego zdaniem było to celowe działanie, chodziło o zniszczenie mienia. Zwrócił jednak uwagę na to, że mogło dojść do pęknięcia uszkodzonej opony w czasie jazdy. W ocenie wiceministra Bartosza Kownackiego, tak dużą uroczystość powinna zabezpieczać policja. 

Policjanci wyjaśniają, że po incydencie pojawili się na miejscu. Odstąpiono od wszczęcia postępowania, bo poszkodowani nie złożyli zawiadomienia.

- O uroczystościach nie byliśmy informowani - powiedział nadkomisarz Maciej Daszkiewicz z biura rzecznika Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje