Reklama

Reklama

Ćwiąkalski: Przeprosiłem Janusza Filipiaka

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski przeprosił prezesa klubu Cracovia prof. Janusza Filipiaka za działania prokuratury.

25 kwietnia krakowski sąd uznał, że zatrzymanie kilkanaście dni wcześniej i doprowadzenie do prokuratury prezesa klubu Cracovia Janusza Filipiaka i Rafała Wysockiego było niezasadne i nielegalne. Nieuzasadnione według sądu było też zastosowanie poręczenia majątkowego w stosunku do Filipiaka, ponieważ zebrany przez prokuraturę materiał dowodowy nie był wystarczający do postawienia mu zarzutów. Ćwiąkalski zadeklarował, że przeprosi Filipiaka.

Reklama

W środę rzecznik dyscyplinarny w Prokuraturze Apelacyjnej w Krakowie zdecydował o wszczęciu postępowania wyjaśniającego dotyczącego nieprawidłowości przy zatrzymaniu prezesa Cracovii i innych działaczy tego klubu.

Ćwiąkalski pytany dziś w rozmowie radiowej, czy przeprosił już Filipiaka, odpowiedział: "Tak. Wysłałem list, podpisałem wczoraj, do pana prezesa Filipiaka". - To są takie symboliczne przeprosiny, bo nie chodzi o to, żebym przepraszał każdego w Polsce, kto znalazł się w podobnej sytuacji - dodał minister sprawiedliwości.

Ćwiąkalski powiedział też, że projekt ustawy rozdzielającej stanowiska ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego jest już po konsultacjach społecznych i uzgodnieniach międzyresortowych. - W przyszłym tygodniu projekt będzie na posiedzeniu komitetu Rady Ministrów, a potem wchodzi pod obrady rządu i od razu jest kierowany do Sejmu. Także jest to sprawa jeszcze tego miesiąca, najdalej przełomu maja i czerwca - powiedział Ćwiąkalski.

Minister wyraził nadzieję, że posłowie zajmą się projektem jeszcze przed przerwą wakacyjną. - Ja chcę, żeby od stycznia ten projekt już stał się obowiązującą ustawą - zadeklarował.

Ćwiąkalski, obejmując w ubiegłym roku stanowisko w rządzie, deklarował, że rozdzielenie stanowisk ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego jest jednym z jego głównych celów.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy