Do sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko Beacie S.

Prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego w Poznaniu akt oskarżenia przeciwko byłej posłance Beacie S. oraz burmistrzowi Helu Mirosławowi W. - oskarżonym o korupcję - poinformował Andrzej Laskowski z poznańskiego wydziału Prokuratury Krajowej.

Sawicka jest oskarżona o podżeganie i nakłanianie do korupcji oraz płatnej protekcji, przyjęcie korzyści majątkowej i powoływanie się na wpływy w organach władzy. Przestępstwa te są zagrożone karą do 10 lat więzienia.

Reklama

Według prokuratury, współoskarżony Mirosław W., w związku z pełnieniem funkcji publicznej przyjął łapówkę w wysokości 150 tys. zł w zamian za "ustawienie" przetargu na zakup działki na Helu, na której miał powstać kompleks rekreacyjno-hotelowy.

W październiku ub. roku funkcjonariusze CBA zatrzymali Sawicką w momencie, gdy przyjmowała łapówkę za "ustawienie" przetargu na zakup 2-hektarowej działki na Helu.

Ponownie, już po wygaśnięciu jej immunitetu, Sawicka została zatrzymana na początku listopada, po czym prokuratura postawiła jej zarzuty. Sąd okręgowy w Poznaniu zdecydował o zastosowaniu wobec Sawickiej aresztu, chyba że wpłaci 300 tys. zł kaucji. Pieniądze wpłacił za byłą posłankę jej obrońca.

Dowiedz się więcej na temat: sady | oskarżeni | prokuratura | Poznań | akt oskarżenia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje