Do uznania cudu Jana Pawła II brakuje tylko zgody kardynałów i papieża

Do uznania potrzebnego do kanonizacji cudu za wstawiennictwem Jana Pawła II brakuje już tylko aprobaty komisji kardynałów i papieża Franciszka - dowiaduje się Polska Agencja Prasowa ze źródeł kościelnych. Nie wiadomo, czy polski papież zostanie ogłoszony świętym w tym roku.

W całkowitej dyskrecji cud zaaprobowała także w ostatnim czasie komisja teologów z Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych jako drugie gremium po komisji lekarzy - wynika z nieoficjalnych informacji. To jedyne wiadomości na temat procesu kanonizacyjnego, jakie udaje się uzyskać w związku z obowiązkiem zachowania tajemnicy przez osoby zaangażowane w całe postępowanie.

Nie wiadomo, kiedy zbierze się komisja kardynałów i biskupów z Kongregacji, którzy również muszą zaaprobować dokumentację na temat niewytłumaczalnego z medycznego punktu widzenia przypadku wyzdrowienia. Następnie prefekt Kongregacji przekaże dokumentację papieżowi Franciszkowi i poinformuje go o przebiegu prac.

Reklama

Do kanonizacji wybrano przypadek kobiety w średnim wieku. Nie wiadomo, o jaką chodzi chorobę.

Ponieważ, jak zauważają bardzo wiarygodne źródła, głosowanie w komisji kardynałów wydaje się raczej formalnością i nie powinno przysporzyć trudności, obecnie pozostaje już tylko kwestia wyznaczenia daty kanonizacji Jana Pawła II.

Wprawdzie źródła watykańskie nie wykluczają, że nastąpi to jeszcze w tym roku,  jednocześnie rozważana jest też umacniająca się ostatnio hipoteza kanonizacji na wiosnę przyszłego roku, a więc trzy lata po beatyfikacji papieża Polaka.

Dowiedz się więcej na temat: Jan Paweł II

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje