Duda: Polski przemysł obronny ma szansę na odrodzenie

- W najbliższych latach Polska wyda ogromne pieniądze na unowocześnienie armii. Nasz przemysł obronny ma szansę na odrodzenie, na powrót do najlepszych tradycji - powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda w Kielcach. Dodał, że chce, by jak najwięcej pieniędzy, które w najbliższych latach nasz kraj wyda na modernizację armii, zostało w Polsce.

Prezydent wziął udział w XXIII Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego.

Reklama

- To wspaniale, że polscy inżynierowie często współpracując z kolegami z zagranicy przygotowują takie rozwiązania techniczne, które są nowoczesne, mają światowy poziom, często stanowią nowinki na rynku światowym. To wspaniale, bo to pokazuje, że polski przemysł obronny ma szansę na poważne odrodzenie, że mamy szansę na powrót do najlepszych tradycji. Bardzo mi na tym zależy - podkreślił Andrzej Duda.

Prezydent mówił, że w najbliższych latach Polska wyda ogromne pieniądze na unowocześnienie armii, wzmocnienie obronności, by uczynić Polskę krajem bezpieczniejszym, a armię silną, sprawną, dobrze wyposażoną, także z punktu widzenia bezpieczeństwa żołnierzy.

Jak powiedział, zależy mu także na tym, aby pieniądze, które nasz kraj wyda w najbliższych latach na modernizację, unowocześnienie uzbrojenia polskiej armii, w jak największym stopniu zostały w Polsce.

Zobacz także, lądowanie Caracala na XXIII MSPO w Kielcach:


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje