"Ekologia to troska o rozwój duchowy człowieka"

Ekologia to przede wszystkim troska o rozwój duchowy człowieka, od którego zależy los środowiska -powiedział w niedzielę w Kościanie (wielkopolskie) podczas mszy świętej otwierającej wojewódzko - archidiecezjalne dożynki metropolita poznański Stanisław Gądecki.

Abp Gądecki wspominając o "modnym" słowie ekologia w odniesieniu do rolnictwa przypomniał, że traktowanie ekologii jako dbałości o przyrodę zawęża podejście do tego tematu.

Reklama

- Byłoby to bardzo zawężone podejście do ekologii, które w konsekwencji mogłoby doprowadzić do większej troski o zwierzęta i florę, aniżeli o samego człowieka. Nam zaś jest potrzebna harmonia, bo wszystkiemu przysługuje prawo do życia i do rozwoju według należnego mu w bożej hierarchii życia. - powiedział w homilii abp Gądecki.

Tegoroczne wielkopolskie dożynki zorganizowano w Powiecie Kościańskim, gdzie rolnictwo jest jednym z najprężniej rozwijających się elementów lokalnej gospodarki. To region z głęboko zakorzenionymi tradycjami nowoczesnego gospodarowania, których twórcą i gorącym propagatorem był związany z ziemią kościańską, wybitny Wielkopolanin XIX wieku - gen. Dezydery Chłapowski, który jest patronem dożynek.

Dowiedz się więcej na temat: wielkopolskie | ekologia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje