Reklama

Reklama

Fala burz i ulew przechodzi nad Polską. Ministerstwo ostrzega

​Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji i służby apelują o ostrożność i rozwagę. Nad Polską przechodzi front burzowy. Kulminacji można się spodziewać między godziną 19 a godziną 22.

Nad Polską przechodzi front burzowy. Między godziną 19 a godziną 22 intensywnych opadów deszczu i gwałtownych porywów wiatru należy się spodziewać się w województwach mazowieckim, opolskim, łódzkim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim i warmińsko-mazurskim.

Reklama

W niektórych województwach burze już nastąpiły, głównie na północy i zachodzie kraju. Według danych Rządowego Centrum Bezpieczeństwa w wyniku burz bez prądu pozostaje ponad 76 tys. odbiorców. Najwięcej w woj. wielkopolskim - 36 tys., kujawsko-pomorskim - 18,6 tys., lubuskim - 12,7 tys., pomorskim - 4 tys. Strażacy interweniowali już około 500 razy, usuwając m.in. zwalone drzewa.

Dramatyczne sceny w Warszawie, opóźniony lot Dudy

Jak podaje TVN, w Warszawie konar przygniótł mężczyznę idącego z dzieckiem. W ostatniej chwili zdążył on odepchnąć pociechę. Mężczyzna stracił przytomność i silnie krwawił. Pomogli mu strażacy. Dziecku nic się nie stało.

Wichura dotarła również na lotnisko Chopina i opóźniła wylot prezydenta Andrzeja Dudy do Estonii.

Mężczyzna zakleszczony w samochodzie


Do szpitala w Pile trafił mężczyzna, na którego samochód na trasie Stobno-Pokrzywnica spadło powalone wichurą drzewo. Mężczyzna został zakleszczony w aucie, musieli go wydostać strażacy.

W Grodzisku Wielkopolskim ranny został mężczyzna prowadzący prace budowlane. Z obrażeniami trafił do szpitala.

W Suchedniowie (woj. świętokrzyskie) piorun poraził kobietę siedzącą pod drzewem.

Pamiętajmy o podstawowych zasadach

MSWiA i służby apelują o ostrożność i rozwagę. Należy pamiętać o podstawowych zasadach postępowania podczas burz i nawałnic. W razie zaskoczenia przez burzę, trzeba się schronić w najbliższym budynku. Nie należy szukać schronienia pod drzewami lub lekkimi konstrukcjami, jak wiaty przystankowe, gdyż mogą zostać porwane przez wiatr. Jadąc samochodem podczas burzy, warto zjechać na pobocze lub na parking. Trzeba także unikać parkowania samochodów pod drzewami.

MSWiA zaleca także organizatorom stref kibica, aby w związku z przechodzącym frontem burzowym wzięli pod uwagę bezpieczeństwo osób przebywających w tych miejscach.

Sprawdź prognozę pogody dla twojej miejscowości

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Dowiedz się więcej na temat: burze nad Polską

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy