Reklama

Reklama

Generał Jaruzelski pozostanie w szpitalu

Generał Wojciech Jaruzelski pozostanie w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów w Warszawie - poinformował w piątek rzecznik szpitala płk Piotr Dąbrowiecki. Generał przebywa w szpitalu od ubiegłego piątku.

Rzecznik szpitala powiedział, że dzisiaj pobrano u gen. Jaruzelskiego wycinek węzła chłonnego, dlatego poprzedniego dnia pacjent został przeniesiony na oddział chirurgiczny.

Reklama

Według Dąbrowieckiego, stan ogólny gen. Jaruzelskiego niewiele się zmienił; jest raczej stabilny. Lekarze czekają na wyniki badania histopatologicznego, a to wiąże się z około tygodniowym pobytem w szpitalu.

Generał Jaruzelski trafił do szpitala w ubiegły piątek z powodu infekcji układu oddechowego, miał wysoką gorączkę. We wtorek płk Dąbrowiecki informował, że Jaruzelski dotychczas przebywał w Klinice Chorób Infekcyjnych i Alergologii. Mówił wówczas, że jeżeli nie będzie komplikacji, to pod koniec tygodnia generał zostanie wypisany ze szpitala z zaleceniem przebywania w domu. Tak się jednak nie stało.

W ubiegłym tygodniu gen. Jaruzelski poinformował, że stan zdrowia jest jedną z przyczyn jego rezygnacji z udziału w majowej beatyfikacji Jana Pawła II w Rzymie.

Pod koniec grudnia ubiegłego roku 87-letni gen. Jaruzelski trafił do olsztyńskiego szpitala MSWiA, gdzie był leczony z powodu zapalenia płuc i zaostrzenia niewydolności serca.

Dowiedz się więcej na temat: generał wojciech jaruzelski | Wojciech Jaruzelski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje