Gorąco w Sejmie. Koalicja dogadała się ws. głosowania

Głosowanie w sprawie wniosku PiS o odwołanie ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza odbędzie dziś - poinformował szef PSL Janusz Piechociński

Taka decyzja zapadła podczas posiedzenia klubu PSL, w którym uczestniczył także premier Donald Tusk.

Reklama

Premier także potwierdził, że głosowanie w sprawie szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza odbędzie się w piątek: "Wydaje się, że mamy tutaj jednak wspólne zdanie". Jak dodał, rozmowa na posiedzeniu klubu PSL była "otwarta".

Ludowcy spotkali się po tym, jak były szef partii Waldemar Pawlak zaproponował, aby ogłosić przerwę przed głosowaniem nad wnioskiem PiS o odwołanie szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza do 22 lipca, aby w tym czasie prokurator generalny w trybie nadzoru nad prokuraturą i premier w trybie nadzoru nad CBA, przedstawili Sejmowi informację - czy są poważne zarzuty wobec posła Jan Burego.

Z kolei obecny prezes PSL Janusz Piechociński złożył w piątek w Sejmie dwa wnioski - o informację rządu ws. czwartkowego przeszukania CBA w biurze Jana Burego, a także ws. zwołania w trybie pilnym posiedzenia sejmowej speckomisji.

CBA w biurze Jana Burego

W czwartek klub PSL spotkał się z Sienkiewiczem. W trakcie spotkania pojawiła się informacja o przeszukaniu przez CBA biura szefa klubu parlamentarnego ludowców Jana Burego w Rzeszowie. Agenci CBA i prokuratorzy przeszukali też pomieszczenia wiceministra infrastruktury Zbigniewa Rynasiewicza z PO. W ramach śledztwa zarzuty powoływania się na wpływy w resorcie infrastruktury, w zamian za korzyść majątkową lub osobistą, przedstawiono dwóm biznesmenom z branży paliwowej z Leżajska.

ak

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje