Gowin: Do dymisji powinien podać się cały rząd

Lider Polski Razem Jarosław Gowin ocenił w czwartek, że jeżeli minister rolnictwa Stanisław Kalemba uzasadnia swoją dymisję brakiem realizacji rządowych ustaleń, to cały rząd Donalda Tuska powinien podać się do dymisji.

Kalemba poinformował w czwartek, że powodem jego rezygnacji jest brak realizacji działań dotyczących zwalczania skutków wystąpienia w Polsce afrykańskiego pomoru świń u dzików. Kalemba mówił, że nie zgadza się na wywieraną presję dotyczącą utylizacji tysięcy tuczników, z których - jak podkreślał - mięso i przetwory są całkowicie zdrowe. Krytykował natomiast to, że nadwyżki trzody chlewnej nie uzupełniły rezerw strategicznych państwa prowadzonych przez Agencję Rezerw Materiałowych podległą ministrowi gospodarki.

Reklama

- Jeżeli minister rolnictwa uzasadnia swoją dymisję tym, że rząd nie realizuje poczynionych wspólnie ustaleń, to jest dowód na to, że do dymisji powinien podać się cały rząd - powiedział Gowin dziennikarzom w Sejmie.

Jego zdaniem, "całkowicie niezrozumiałe jest to, że tak naprawdę nie potrafią ze sobą współpracować minister gospodarki i minister rolnictwa, którzy pochodzą z tej samej partii".

- Dymisja ministra Kalemby żadnego problemu nie rozwiązuje, przeciwnie - potęguje ten problem, ponieważ poszedł taki sygnał do rolników, że przez dwa tygodnie nic się nie wydarzy - podkreślił b. minister sprawiedliwości.

Gowin dodał, że Polska Razem oczekuje od rządu bardzo precyzyjnego planu działań ws. sytuacji na rynku trzody chlewnej. - Proponujemy, aby uruchomić interwencyjny skup zdrowego polskiego mięsa i przetworzyć je na konserwy, które następnie w ramach pomocy Polski dla Ukrainy powinny zostać przekazane - powiedział Gowin.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Dowiedz się więcej na temat: Jarosław Gowin

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy