Reklama

Reklama

Gowin: Projekt całkowitego zakazu aborcji nie przejdzie

Wicepremier Jarosław Gowin zapewnia, że nie będzie zmian w prawie, których obawiali się protestujący przeciwko obywatelskiemu projektowi ustawy o warunkach dopuszczalności przerywania ciąży "Stop Aborcji".

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego powiedział Radiu Koszalin, że obecne wyjątki aborcyjne będą obowiązywać.

Reklama

"Chcę uspokoić tych, którzy obawiają się, że w Polsce aborcja będzie całkowicie zakazana. Na pewno nie przejdzie projekt całkowitego zakazu, na pewno nie będzie zakazana aborcja w sytuacji, gdy kobieta pada ofiarą gwałtu albo gdy zagrożone jest jej życie czy zdrowie." - dodał.

Wicepremier ocenił, że wczorajszy protest był znaczący: "Dał nam do myślenia i na pewno nauczył pokory" - powiedział. Podkreślił, że protestu nie można bagatelizować, ani przypisywać jego uczestnikom złych intencji. Sam - jak zaznaczył - głosował przeciwko przekazaniu do prac w komisji projektu zezwalającego na aborcję "na życzenie."

We wrześniu głosami posłów większości klubów, Sejm skierował do dalszych prac obywatelski projekt wprowadzający pełną ochronę życia poczętego. Jednocześnie posłowie zagłosowali za odrzuceniem projektu wprowadzającego możliwość aborcji na życzenie.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy