Gowin prze do władzy. Znana jest już część jego planów. I hasło

​Eksperci pomogą stworzyć Jarosławowi Gowinowi program rządzenia Polską.

Były minister sprawiedliwości poinformował, że rozpoczyna prace nad programem na lata 2015-2019, finałem mają być najbliższe wybory parlamentarne. 

Reklama

Jarosław Gowin podkreślił, że nie tworzy partii politycznej, ale "luźną strukturę". 

- Teraz potrzebna jest nowa jakość i nowi ludzie, a program powinien znaleźć swój nośnik w postaci ruchu społecznego - mówi Gowin. 

Koordynatorem prac programowych ekspertów będzie doktor Stanisław Tyszka. 

- Prace zaczynają się od hasła jakie Jarosław Gowin promował w czasie kampanii na przewodniczącego PO - ujawnił Tyszka. - Punktem wyjścia jest Przedsiębiorczość, Rodzina, Obywatelskość. 

Profesor Krystyna Iglicka-Okólska rektor Uczelni Łazarskiego, będzie ekspertem w zakresie polityki demograficznej. 

W jej ocenie dziś każdy mówi o demografii, ale żadna partia nie wypracowała odpowiedniej strategii. Jak podkreśla Iglicka-Okólska państwo może świadomie oddziaływać na stan ludności kraju, a także na jego strukturę. 

Polityką rodzinną zajmie się doktor Konstanty Radziwiłł. - Bez dobrej polityki na rzecz rodzin, państwo nigdy nie osiągnie satysfakcji obywateli - wyjaśnia Radziwiłł. Jak mówi, rodzina ma wymiar, edukacyjny, zdrowotny i ekonomiczny, to jest to miejsce gdzie ludzie stają się szczęśliwi. 


Jarosław Gowin zaprosił do współpracy także między innymi profesora Stanisława Gomułkę, wiceministra finansów w pierwszym rządzie Donalda Tuska, profesora Wojciecha Maksymowicza - ministra zdrowia w rządzie Jerzego Buzka, profesora Stanisława Karpińskiego byłego wiceministra nauki. 

- Celem rozpoczętych dziś działań jest - jak się wyraził Jarosław Gowin - uzyskanie w najbliższych wyborach parlamentarnych 20% poparcia. 

Edyta Poźniak

Dowiedz się więcej na temat: Jarosław Gowin | konserwatyzm | polityka

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje