Graś: Wybory w PO - dobry moment, żeby kandydaci przedstawili swoją koncepcję

Premier Donald Tusk na posiedzeniu zarządu PO przekonywał, że jeśli ktoś ma inny pomysł na zarządzanie Platformą, to wybory bezpośrednie szefa partii są dobrym momentem, by przedstawił swoją koncepcję funkcjonowania partii - powiedział rzecznik rządu Paweł Graś.

- Premier Donald Tusk stwierdził jasno, że jeśli ktoś uważa, iż ma inny pomysł na Platformę i zarządzanie partią, to wybory, a zwłaszcza wybory bezpośrednie, są dobrym momentem, żeby wyjść, przedstawić swoją koncepcję i ścierać się na koncepcje z innymi kandydatami - powiedział Graś w piątek dziennikarzom w Sejmie, relacjonując przebieg czwartkowego posiedzenia zarządu partii.

Jak dodał, w trakcie czwartkowego posiedzenia premier jasno wyłożył, jak wyobraża sobie funkcjonowanie partii, czego oczekuje od członków i liderów Platformy i w jaki sposób powinna się odbywać komunikacja między liderami PO.

Reklama

- Nie było żadnych osobistych wycieczek w stronę konkretnych osób. Było spokojnie, twardo, ale rzeczowo - wbrew temu, co pojawiło się w niektórych mediach, nie padały żadne konkretne nazwiska, premier mówił o pewnej sytuacji w partii, o sposobie zarządzania PO - zaznaczył Graś.

Zarząd Krajowy PO zdecydował w czwartek, że 29 czerwca odbędzie się Konwencja Krajowa PO, która ma zmienić statut partii, co umożliwi bezpośrednie wybory szefa partii. Po zmianie statutu odbyłoby się głosowanie, w którym wziąć udział mogliby wszyscy członkowie partii, a nowy szef partii mógłby być znany już w sierpniu.

Ewentualna druga tura wyborów, gdyby w pierwszym głosowaniu żaden kandydat nie uzyskał wymaganego poparcia, odbyłaby się na przełomie sierpnia i września. Pierwotnie Konwencja Krajowa Platformy - czyli zgromadzenie przedstawicieli partii ze wszystkich regionów mające m.in. uprawnienia do zmiany statutu - planowana była na wrzesień.

Do tej pory jedynie premier Tusk zadeklarował, że zamierza kandydować. Startu w wyborach szefa PO nie wykluczają - wiceszef PO Grzegorz Schetyna i b. minister sprawiedliwości Jarosław Gowin; swoją decyzję mają ogłosić pod koniec czerwca - po Konwencji Krajowej Platformy.

Dowiedz się więcej na temat: Paweł Graś

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje