Reklama

Reklama

"GW": ZIP, czyli ile kosztowało twoje leczenie

Każdy chciałby wiedzieć, ile kosztowało jego leczenie - chociażby po to, żeby rozumieć, na co idą co miesiąc składki pobierane z pensji. Od połowy roku ma to być możliwe - informuje czwartkowa "Gazeta Wyborcza".

Jak podaje dziennik, nowy nabytek NFZ, system o nazwie "Zintegrowany Informator Pacjenta", można porównać do Facebooka. Z tym, że zamiast informacji o tym, co robią nasi znajomi, znajdziemy w nim informacje, co nam zrobili lekarze i ile to kosztowało. Do systemu będzie można zalogować się w dowolnym miejscu na terenie kraju. Umożliwi on sprawdzenie, ile dokładnie kosztowała nasza operacja, ile NFZ dopłacił do leków, ile bierze lekarz za wizytę w przychodni.

Przypomnijmy, że ZIP to drugi po eWUŚ (Elektronicznej Weryfikacji Uprawnień Świadczeniobiorców), a właściwie uzupełniający go informatyczny system wprowadzany przez NFZ. Już teraz są w nim setki milionów informacji o wszystkich medycznych działaniach podjętych przez lekarzy wobec pacjentów, i to od 2008 roku! To oznacza, że każdy ubezpieczony może prześledzić swoją medyczną historię.

ReklamaDowiedz się więcej na temat: leczenie | Narodowy Fundusz Zdrowia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne