Haker znów zaatakował

Hakerzy włamali się w nocy na stronę Kancelarii Premiera; Kancelaria zawiadomi policję o popełnieniu przestępstwa - poinformował szef Centrum Informacyjnego Rządu Jacek Filipowicz.

Hakerzy zaatakowali w nocy - poprzez jedną z nieużywanych stron - cztery podstrony serwisu internetowego Kancelarii Premiera, m.in. te dotyczące służby cywilnej i funduszy strukturalnych - powiedział Filipowicz.

Reklama

Na stronie internetowej Kancelarii Premiera (www.dsc.kprm.gov.pl) w piątek na czarnym tle pojawił się napis: "hacked". Jest to już drugie włamanie tego typu w ciągu ostatnich trzech dni. W środę haker włamał się na stronę internetową Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

"kurde, ale sie porobiło co nie? ;]" (pisownia oryginalna) - napisał haker.

"Drugie włamanie i kolejny dowód na to że bezpieczeństwo instytucji państwowych w naszym kraju nie idzie w dobrym kierunku :/" - napisał haker i dodał, że nie szuka rozgłosu i że nie ma zamiaru włamywać się na kolejne strony.

"pozdrowienia dla premiera (;P) oraz dla całego polskiego undergroundu

Pokój" - zakończył wpis włamywacz.

O włamaniu na stronę poinformowała w piątek rano TVN 24.

Zgodnie z art.269 kodeksu karnego niszczenie, uszkadzanie, usuwanie lub zmienianie danych informatycznych o szczególnym znaczeniu dla obronności kraju, bezpieczeństwa w komunikacji, funkcjonowania administracji rządowej (podobnie jak zakłócanie czy uniemożliwienie przetwarzania, gromadzenia lub przekazywania takich danych) podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Dowiedz się więcej na temat: kancelaria | włamanie się | haker

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje