Reklama

Reklama

Halicki: Życzę Nowakowi powrotu do resortu

W związku z postępowaniem prokuratorskim w sprawie drogocennych zegarków minister transportu podał się do dymisji, a premier ją przyjął. Równocześnie premier zapowiedział, że jeśli Nowak zostanie oczyszczony z zarzutów, będzie mógł wrócić do rządu. Nadzieję na powrót Sławomira Nowaka ma także Andrzej Halicki.

Poseł PO Andrzej Halicki ma nadzieję, że właśnie tak się stanie, a cała sprawa zakończy się happy endem dla odwołanego ministra. Polityk również wysoko ocenia pracę Sławomira Nowaka. Andrzej Halicki dodał, że Sławomir Nowak postąpił właściwie, składając rezygnację ze sprawowanego urzędu. - To kwestia standardów - mówił Halicki. - Nawet jeśli sprawa jest błaha, nie może być niedomówień - dodał.

Decyzję ministra Nowaka ogłosił w specjalnym oświadczeniu premier. Jak podkreślił, przyjął ją z żalem.

Przyczyną odwołania ministra było postępowanie warszawskiej Prokuratury Okręgowej. Chodzi o sprawę zegarka należącego do ministra, który nie został ujęty w poselskim oświadczeniu majątkowym.

Według ekspertyz, zegarek jest wart ponad 17 tysięcy złotych. W ocenie prokuratora, są podstawy do uznania, że poseł świadomie nie wykazał tego w oświadczeniu majątkowym.

Za zatajenie tego Sławomirowi Nowakowi grozi do 3 lat więzienia.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Dowiedz się więcej na temat: dymisja Sławomira Nowaka | Sławomir Nowak | Andrzej Halicki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje