Idealne podróbki euro miały zalać Polskę

W ostatnich tygodniach w Polsce mogło pojawić się nawet kilkaset tysięcy fałszywych banknotów euro podrobionych w Rumuni - dowiedział się reporter RMF FM Marek Balawajder. Wcześniej trefne pieniądze trafiały głównie do Europy Zachodniej. Jak się dowiedzieliśmy, policji udało się przechwycić dużą partię fałszywych banknotów.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego od kilku tygodni mieli informację, że właśnie w Krakowie mają pojawić się kurierzy z dużą partią podrobionych pieniędzy. Dlatego też obserwowano praktycznie wszystkie krakowskie hotele. W jednym z nich zameldowało się wczoraj rano dwóch obywateli Rumunii.

Reklama

Mężczyźni zostali zatrzymani, a podczas przeszukania samochodu, w przewożonym bagażu znaleziono cztery pakiety banknotów po 10 tysięcy euro. Już wiadomo, że pieniądze były fałszywe (idealnie podrobione).

Według naszych informacji, zatrzymani to członkowie dużej, kilkunastoosobowej grupy, która została wysłana do Polski, by właśnie tutaj próbować wprowadzić na rynek fałszywe euro. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

Dowiedz się więcej na temat: podróbki

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje