Igor Janke odchodzi z dziennikarstwa

Igor Janke poinformował, że po 20 latach odchodzi z dziennikarstwa. "Podjąłem jedną z ważniejszych decyzji w życiu" - napisał na swoim blogu.

"Dziennikarstwo przestaje pełnić rolę, do której zostało powołane. Misja, która w mojej pracy była zawsze ważna, jest na coraz dalszym miejscu w niemal wszystkich redakcjach. Coraz dalej dziennikarstwu do mojego ideału - anglosaskiego modelu zdystansowanego, rzetelnego, bezstronnego przyglądania się działaniom władzy i tłumaczeniu tego, co dzieje się na świecie" - napisał na swoim blogu Igor Janke. Znany dziennikarz oznajmił, że w związku z tym zdecydował się zmienić zawód.

Reklama

Janke przyznał, że jest to jedna z najważniejszych decyzji w jego życiu.  Tłumaczy, że podjął ją, bo "na polskim rynku mediów, dzieje się dużo złego".

Zapewnił, że dalej będzie uczestniczyć w życiu publicznym, ale nie będzie już codziennie komentował bieżącej polityki, bo doszedł do wniosku, że nie ma to sensu. Poinformował, że teraz będzie pracował w biznesie - przechodzi do firmy, która zajmuje się strategicznym doradztwem komunikacyjnym.

"No to skaczę do nowego basenu. Sprawdziłem - jest tam dużo wody:)" - podsumował na swoim blogu Igor Janke.

Dowiedz się więcej na temat: media

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje