Jakub Stefaniak nowym rzecznikiem klubu PSL

Były dziennikarz TVP Info Jakub Stefaniak został nowym rzecznikiem klubu PSL. Zastąpił na tym stanowisku Krzysztofa Kosińskiego, który został prezydentem Ciechanowa.

Szef klubu PSL Jan Bury, który w czwartek na konferencji prasowej zaprezentował Stefaniaka, powiedział, że Kosiński - na stanowisku rzecznika - sprawdził się bardzo dobrze i ma nadzieję, że podobnie będzie z nowym rzecznikiem.

- Nowy rzecznik swoją decyzję podjął odpowiedzialnie, bo dla dziennikarza to jest nowe wyzwanie, nowa rola, nowa formuła, myślę, że się w nowej roli dobrze sprawdzi - zaznaczył.

Bury zapowiedział, że nowy rzecznik będzie m.in. przygotowywał posłów PSL - od strony medialnej - do konferencji i seminariów.

Reklama

Stefaniak wyraził nadzieję, że jego współpraca z dziennikarzami będzie układała się bardzo dobrze. "To dla mnie olbrzymie wyzwanie, jestem trochę podenerwowany, ale trema minie, bo wiem, że jak zaczynałem pracę w telewizji, również się denerwowałem" - zaznaczył. Jak dodał, zna pracę dziennikarzy "od kuchni", dlatego współpraca powinna wyglądać bardzo dobrze.

Nowy rzecznik nie wstąpił do PSL, ale nie wykluczył takiej decyzji w przyszłości. - Nie mówię nie, nie mówię tak, nie myślałem jeszcze o tym - zastrzegł.

Stefaniak pracował w TVP Info, TV Puls; pochodzi z Lublina, jest żonaty, ma 6-letnią córkę.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje